+48 509 570 306

Wyłączny
dystrybutor
produktów
firmy Dodge
w Polsce

Dodge

Dodge to potentat na rynku chemii funeralnej i wyposażenia zakładów pogrzebowych i prosektoriów.

W ofercie firmy znajdują się nie tylko kosmetyki i płyny do balsamacji, ale również wszelkiego rodzaju akcesoria niezbędne w branży pogrzebowej – od lodówek poprzez pompy do balsamacji aż do drobnych elementów odzieży roboczej, takich jak buty czy rękawiczki. Dodge szczyci się jakością swoich produktów; w przypadku urządzeń mechanicznych gwarantuje wiele lat bezawaryjnego działania.

Firmę założył Asa Johnson Dodge w USA w 1893 roku. Od 1930 roku dysponuje ona własnym laboratorium, gdzie chemicy opracowują kosmetyki i preparaty do balsamacji. Owocem pracy naukowców pracujących dla Dodge’a są płyny do balsamacji bez formaldehydu oraz cieszące się popularnością i uznaniem balsamistów produkty takie jak aspirator elektryczny czy maszyna do balsamacji z automatyczną kontrolą ciśnienia. W 1982 roku Dodge otworzył przedstawicielstwo w Wielkiej Brytanii i wszedł na rynek europejski. W Europie dystrybutorzy Dodge’a obecni są m.in. w Hiszpanii, Czechach, Niemczech, Holandii i Francji. Firma obecna jest również w Afryce, a od 2014 roku podbija rynek w Australii. Od 2017 roku Dodge obecny jest w Polsce.

Wyłącznym przedstawicielem amerykańskiego koncernu w naszym kraju jest Firma Prosektor. Tym samym polska branża funeralna zyskuje wachlarz produktów znakomitej jakości od producenta z ponadstuletnim doświadczeniem na rynku.